LOGOWANIE | REJESTRACJA


NowościTesty ANRecenzje użytkownikówKatalog sprzętuObserwacjeArtykułyGaleria

JAK TESTUJEMY?

Czasami kilka nocy pod rząd... ale niestety rzadko, ponieważ testowanie sprzętu w polskich warunkach to wieczne oczekiwanie na dobrą pogodę, która nie zbiegłaby się w czasie z pełnią Księżyca.

Nasze testy sprzętu w 90% musimy wykonywać w nocnych warunkach, ponieważ polegają one na ocenie walorów optycznych na "żywym" niebie, a tylko część estetyczno-organoleptyczną możemy już wykonać w dzień. Dlatego też, przez ponad rok przetestowaliśmy tylko około 70-80 sztuk sprzętu, w tym najwięcej okularów. Staramy się podczas testów kilkakrotnie sprawdzać nawzajem, i jak tylko to możliwe wykonywać tzw ślepe testy - osoba która ma przeprowadzić porównanie np. dwóch okularów nie wie w danej chwili w jakiej marki okular patrzy.

Opinie testujących są na bieżąco spisywane lub nagrywane. Nie mniej wyniki testów należy przyjmować jako subiektywne, a oceny poszczególnych sprzętów są wypadkową opinii przynajmniej dwóch testujących. Zapewniamy Was, że w naszej grupie są tacy, którzy swoim wzrokiem potrafią rozdzielić epsilony :-), jak i tacy, którzy przynajmniej w jednym oku mają większość wad optycznych.

Żaden z wykonanych do tej pory testów nie był testem sponsorowanym. Nie przewidujemy też w przyszłości pobierania z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Możecie być zatem spokojni o wiarygodność przeprowadzanych testów.

Są zawsze niezależne.


(redakcja AN)

JAK TESTUJEMY?
ARCHIWUM TESTÓW

    2010 (1)
    2008 (1)
    2007 (2)
    2006 (7)
    2005 (7)


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Astronoce.pl | Design & Engine by Trajektoria