LOGOWANIE | REJESTRACJA


NowościTesty ANRecenzje użytkownikówKatalog sprzętuObserwacjeArtykułyGaleria

Lornetkowe zabawy
[OBSERWACJE] 2006-07-17 | emde | źródło www.astronoce.pl

... była pogoda, ale i był Księżyc.

LORNETKOWE ZABAWY

15-16.07.2006
16-18.07.2006
JEZIORY WIELKIE


Seeing 5
C80ED
Fujinon 10x70Ale zanim pokazał się mieliśmy wiele wspaniałych chwil. Jego obecność zresztą również obfitowała w niezwykłe doznania.

Starym już zwyczajem nasze obserwacje dzielą się na dwa elementy foto+obserwacje. Tym razem instrumentem obserwacyjnym była lornetka Fujinon 10x70 kolegi Waldiego. Sprzęt wykonany na najwyższym poziomie, aż miło z czymś takim obcować.

Wykonanie to jedna rzecz, a obrazy to druga. Jak w tym drugim przypadku sprawdza się w/w lornetka?

Przyznajemy, że spodziewaliśmy się bardzo wiele po tym sprzęcie! Wszak to Fujinon za ciężkie pieniądze. Obserwowaliśmy wiele obiektów, ale wspomnimy tylko kilka: Chichotki (nasze ukochane), M27, Wieszak  i cała masa emek w Strzelcu i okolicach.

Ogólnie mówiąc Fujinon to totalna masakra! Duże 5* pole widzenia i gwiazdki w punkt po brzegi. Lornetka jest jasna i daje naprawdę fantastyczne obrazy. Księżyc nas powalił detalem i ostrością obrazu. Chichoty w takim polu niezwykle! Emki w Strzelcu jaśniutkie! Jedyna wadą Fujinona jest jego cena! No i potrzeba ciemnego nieba, żeby wyciągnąć z niej wszystko co możliwe!

Później przyszedł czas na obserwację Edkiem w połączeniu z Bino WO.

Księżyc - w zasadzie nie wiem co napisać. Widok niezwykły!!! Aż nie chce się wierzyć jak wiele wnosi ten niewielki gadżet! Piękny, przestrzenny obraz... osobiście miałem wrażenie, że siedzę w jakimś statku kosmicznym i podchodzę do lądowania na Księżycu! (marvaz)

No i Hichotki... niesamowite wrażenie! Ogólnie obserwacje przy użyciu bino nadają im inny wyraz... Patrzysz na znane Ci obrazy, a masz wrażenie jakbyś widział je po raz pierwszy... wyglądają po prostu inaczej (czytaj lepiej).


To była piękna noc...
Brak komentarzy do bieżącego wątku!


Możesz dodać swój komentarz po zalogowaniu.


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Astronoce.pl | Design & Engine by Trajektoria