LOGOWANIE | REJESTRACJA


NowościTesty ANRecenzje użytkownikówKatalog sprzętuObserwacjeArtykułyGaleria

Zlot astro w Białej
[OBSERWACJE] 2006-08-11 | Wiesław "Saywiehu" ZieleśkiewiczZlot odbył się niestety w okresie załamania pogody, dlatego był „kameralny”. Tak po prawdzie, zjechała się grupa przyjaciół z całej północnej, południowej i zachodniej Polski, którzy dobrze się bawili przez tych kilka dni.Zgromadziła się nam wręcz imponująca liczba „sprzętów". Dyskusja o ich ulepszaniu, konserwacjach, dalszych zakupach zajmowała nam sporą część czasu. Oprócz sprzętów „ze sklepu” były też własnoręczne konstrukcje, bądź telepy pieczołowicie odnawiane i ulepszane.We dnie albo rozmawialiśmy o sprzęcie, albo oddawaliśmy się rozkoszom wypoczynku na wodzie – Trzcianka jeziorami stoi!Poza tym mieliśmy na miejscu Coronado, z którego widoki protuberancji i granulacji Słoneczka po prostu nas urzekały, przy okazji zmajstrowaliśmy też fajne oprawy do filtrów słonecznych na dwa Newtony. Oj, było co robić!Mieliśmy jedną prawdziwą noc obserwacyjną, nie licząc dziur w chmurach we dwie inne nocki. Jednak wszystkich zauroczyły warunki TAK ciemnego nieba. Jest to największa dla nas, miłośników astro, atrakcja tego regionu. Tutejsze warunki śmiało mogę zareklamować jako jedne z najlepszych w kraju!Co niektórzy wręcz się zagubili w ogromnej masie widocznych gwiazd i mieli wielkie problemy z „trafieniem” w DS-y!Najlepszym dowodem na to JAK było jest to, że podczas tej nocy nie zostało zrobione nawet jedno zdjęcie, choć normalnie aparaty trzaskały „jak oszalałe” :D.„Zaliczyliśmy” dużą ilość obiektów Messiera, porozdzielaliśmy podwójne itd. Do dziś mam w oczach tą wspaniałą wstęgę Drogi Mlecznej, która wyglądała jak wycięta z papieru i przyklejona na niebie. Mimo, żem tubylec, to takiego nieba jeszcze tu nie widziałem, trafiliśmy na niezwykłą przejrzystość i stabilność atmosfery.Ostatnie dni zlotu upłynęły niestety pod znakiem ciągłych ulew, które na tyle podenerwowały wszystkich, że po kolei rozjeżdżaliśmy się do domów. Ale obiecaliśmy sobie, że jeszcze w Białej się spotkamy – być może już w październiku!

Komentarze

emde

[REDAKTOR AN]

2006-08-11
21:50:20
Cieszę się, że choć jedną noc mieliści pogodną. Wiem że i tak świetnie się bawiliści! I o to chodzi! Pozdrawiam i do zobaczenia w Białej!
polaris

[REDAKTOR AN]

2006-08-11
22:10:27
Say, gratuluję organizacji i mam nadzieję, że następnym razem już się spotkamy pod ciemnym niebem. Ostatnie zdjęcie jest rewelacyjne. Trzecie też ;-) Cieszę się, że napisałeś sprawozdanie dla AN, choć wczoraj nawet o tym mi nie pisnąłeś... :-)
emde

[REDAKTOR AN]

2006-08-11
22:13:11
A propos zdjęć Say, to Marcin chyba miał na myśli ostatnie i czwarte... ;-)
Marek Wąsalski

[REDAKTOR AN]

2006-08-11
22:21:12
Kto wie co Marcin miał na myśli? ;)
polaris

[REDAKTOR AN]

2006-08-11
23:49:04
Wystarczy spytac! Czuje sie manipulowany. Jak pisalem, ze trzecie, to drugiego nie bylo, wiec podobalo mi sie trzecie. Teraz jest drugie, wiec podoba mi sie czwarte! Ostatnie pozostaje bez zmian ;)
polaris

[REDAKTOR AN]

2006-08-12
10:54:09
Ostatnie stalo sie przedostatnim...

Możesz dodać swój komentarz po zalogowaniu.


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Astronoce.pl | Design & Engine by Trajektoria