LOGOWANIE | REJESTRACJA


NowościTesty ANRecenzje użytkownikówKatalog sprzętuObserwacjeArtykułyGaleria

OZMA 2006 - Niedźwiady
[OBSERWACJE] 2006-08-14 | Adam Tomaszewski

Większość czasu spędzaliśmy na wymianie poglądów przy piwku i na prelekcjach. Zlot oficjalnie został otwarty późnym wieczorem w czwartek. Następnego dnia czekały na nas różne atrakcje m.in. prelekcje Krzysztofa Kamińskiego - "Rozbłyski gamma" i "Amatorski teleskop w profesjonalnej astronomii". Po prelekcji nastał czas na prezentację sprzętu, największa furorę zrobił bino-newton 200mm. Obrazy daje po prostu genialne (efekt 3D).

Potem było zdjęcie grupowe. Następnie na "slajdowisku" nasz kolega Mardo pokazał jak przebiegała jego podróż na Zaćmienie w Turcji. Później mieliśmy iść na obserwacje ale pogoda była kiepska, ja zdążyłem spojrzeć przez Taurusa Karola Wójcickiego na M13 i przez Achro 100/1000 Kanarkusamaximusa  na Jowisza. Potem trochę pośpiewaliśmy. Sobota rozpoczęła się od wykładu Mirka Krasnowskiego - "Łowcy bolidów".

Kolejną atrakcją była prezentacja portalu Astronomia.pl, na której nie uczestniczyłem W końcu na chwilę niebo trochę się rozpogodziło i można było poobserwować Słońce. Do dyspozycji były 2 Coronado i Newton 250mm. Później był konkurs astronomiczny i ognisko z kiełbaskami. Pogody w dalszym ciągu nie było dlatego też zebraliśmy się przy stole pod małym daszkiem i dyskutowaliśmy oraz śpiewaliśmy aż do rana. Nieoczekiwanie odwiedziła nas telewizja, wywiadu udzielił Jarosław Smolar (Tadeopulous), Karol Wójcicki, konstruktor bino-newtona oraz Marek Nikodem. W niedzielę nastał czas pożegnań i odjazdu do domku.

Organizatorzy poustawiali tabliczki z napisem OZMA tak więc nic nie zabłądził ;-)Karol Wójcicki i ja:Łukasz Wojtyniak i Karol Wójcicki:AdrianP zapisuje się i odbiera koszulkę:Kanarek, Mardo i Karol odpoczywają po ciężkiej podróży:Czyżby Łukasz grał mi na nerwach a ja chciałem go walnąć młotkiem?Integracja w  kółku:"Phi! Mam większego!"ciąg dalszy integracji...Duże bino... Masakrator...Celestron C8N:Krzysiek Kamiński wygłasza wykład:Dobson rzuca kulkę:"Mardo?  Brzyyydaaaaaalllll!"


Brak komentarzy do bieżącego wątku!


Możesz dodać swój komentarz po zalogowaniu.


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Astronoce.pl | Design & Engine by Trajektoria