LOGOWANIE | REJESTRACJA


NowościTesty ANRecenzje użytkownikówKatalog sprzętuObserwacjeArtykułyGaleria

Zawieszamy dział TESTY AN
[TESTY AN] 2010-01-01 | redakcja | źródło www.astronoce.pl

Minęło sporo czasu. Od ostatniej publikacji testowej minęły prawie dwa lata, a ostatni test w Jeziorach Wielkich przeprowadziliśmy ponad trzy lata temu. Niby niewiele, a jednak wiele się zmieniło. Siłą napędową testów byli Emde i Marvaz. Emde poświęcił się całkowicie serwisowi Astroexpo.pl, a Marvaz utknął na Wyspach. Waldek, nasz pokładowy super-astro-fotograf, wsiadł na motocykl i zniknął... Z redaktorów AN pozostaliśmy we trójkę: PiotrPe, Jules i Polaris. Kroku dotrzymują nam zagorzali "wizualowcy" - między innymi Moralez i Ignisdei.

Pogodnych nocy jest niewiele. Prawdę mówiąc, coraz częściej szkoda nam ich na testy i w pełni wykorzystujemy je na obserwacje. Mamy w głowie kilka projektów testowych, ale obawiamy się, że ich nie zrealizujemy. Dlatego Astronoce.pl skupią się na działach OBSERWACJE, ARTYKUŁY i RECENZJE UŻYTKOWNIKÓW. Nadal działać będzie GALERIA, wzbogacona od pewnego czasu o kategorię Szkice obserwacyjne oraz dział KATALOG SPRZĘTU wzbogacony o kategorię Literatura.

Faktem jest też, że sprzęt staje się coraz bardziej dostępny i trafia "pod strzechy". Skok jest ogromny, a zauważyć to mogą wszyscy którzy zaczynali przygodę z Astronomią pięć-sześć lat temu, nie wspominając nawet o weteranach mających dwucyfrowe staże w tym hobby. I mimo, że jest wciąż pewna luka czekająca na wypełnienie testami, w większości trudno już zaskoczyć czymś nowym, a zaczyna się powielanie tego co już istnieje w sieci. Ostatnim niedokończonym projektem jest test kilku okularów długoogniskowych - Scoposów 30mm i 35mm, LV(W) 30mm i kilku dodatkowych, ale opracowanie "wisi" w fazie wstępnej...

Wszystko to zadecydowało, że podjęliśmy decyzję o zawieszeniu testów AN. Niewiele to zmienia w praktyce, ale zamyka to pewien dział w historii Astronocy.

Oczywiście, testy archiwalne będą wciąż dostępne, a może kiedyś uda nam się jednak skrobnąć coś nowego :)

Pogodnego nieba!
redakcjaKomentarze

JaLe

2010-02-17
11:24:26
Dobrze, że nie odpuszczacie recenzji, bo to jakby nie było pochodna testów.
polaris

[REDAKTOR AN]

2010-02-17
11:36:30
Nie ma obaw, nie odpuścimy :)

Możesz dodać swój komentarz po zalogowaniu.


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Astronoce.pl | Design & Engine by Trajektoria