LOGOWANIE | REJESTRACJA


NowościTesty ANRecenzje użytkownikówKatalog sprzętuObserwacjeArtykułyGaleria

III EDYCJA ZAGADEK ZAKOŃCZONA!
[NOWOŚCI] 2008-04-01 | redakcja | źródło www.astronoce.pl
ZAKOŃCZYLIŚMY III EDYCJĘ ZAGADEK ASTRONOCY.pl !
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, która trwała od października 2007! Chęć walki, cierpliwość, samozaparcie, a przede wszystkim Wasza wiedza zaimponowała nam ogromnie.

Gratulujemy zwycięzcą, a szczególnie Piotrowi Lamparskiemu, który wielokrotnie wykazywał się nadludzkimi zdolnościami!
Wspaniała walka o drugie miejsce trwała aż do ostatniej zagadki.
A o to nagrodzone pięć pierwszych miejsc:

1. Piotr Lamparski - 227pkt
2. Patrycja i Łukasz Karpiesiuk - 213pkt
3. Jarosław Smolar - 211pkt
4. Dariusz Świętkowski - 186pkt
5. Rafał Sikora - 166pkt


Dziękujemy jeszcze raz i być może do usłyszenia w kolejnej edycji... :-)


wstecz

Komentarze

Jarosław Smolar


2008-04-01
23:59:26
GRATULUJĘ Piotrowi za rzeczywiście nadludzką wiedzę, refleks nie wspominając o CzakNorrisowym Necie (w końcu odpisywał na zagadki na godzinę przed ich publikacją HEHEHEEH), Patrycji i Łukaszowi za niesamowitą końcówkę - przegrać z Wami to zaszczyt :) Wrogi Straszliwe, Dariuszowi i Rafałowi że nie dawali mi odpocząć i ciągle czułem ich oddech zaraz za sobą. Dziękuję wszystkim którzy brali udział w zagadkach - to był niezwykły maraton. BRAWA dla Was wszystkich, dzięki Wam ta zabawa była niezwykła - Moim zdaniem Szczególne Brawa dla Kasi Sandejki - BRAWOOOO - weszła w tryby naszej machiny na sam koniec - ale jej wejście smoka w zagadce z M44 było imponujące !!! No i Last but not least - eMDe i całe AN za zorganizowanie tego maratonu - i wytrzymywanie choćby mojego strzelania bez sensu na niektóre pytania
Jarosław Smolar


2008-04-02
00:04:08
teraz pozostaje mi tyko rozstrzygnąć to czego się nie da - OIII czy UHC-S - czytałem wiele razy to co pisze na AN w testach i wychodzi że OIII jest za ciemny do małych apertur (a ja takowe posiadam), muszę się z tym przespać i podjąć jakąś męską decyzję (choć na okładce od OIII użyto magicznych słów które na mnie zawsze działają - rób zdjęcia Słońca jak profesjonaliści dzięki temu filtrowi HEHEHEHEHH)
Piotr Lamparski


2008-04-02
10:42:30
I ja dziękuję wszystkim współodpowiadaczom za emocje. Szczególnie Jarkowi, Patrycji i Łukaszowi za mobilizację w chwilach zwątpienia. Gratuluję wszystkim pozostałym laureatom. Pokazaliście klasę, nie ma co. Jakby wybrać jakąś serię zagadek, gdzieś ze środka, powiedzmy 10 kolejnych. To mogłoby się okazać, że każdy z nas w jakim okresie był najlepszy i zasługiwał na pierwsze miejsce. Moja zasługa taka, że byłem cierpliwy i do każdej (prawie) zagadki dokładałem sobie punkciki. Czasem było ich 10, a czasem dużo dużo mniej. Wiele zagadek mi w ogóle nie pasowało i sam się sobie dziwię, że udało mi się dotrwać na pierwszym miejscu do końca. Dzięki raz jeszcze organizatorom, szczególnie eMDemu za intelektualną gimnastykę na najwyższym poziomie. A tak przy okazji. Czy poprzednie edycje zagadek są jeszcze do zobaczenia, czy już zostały pokasowane? Jeśli jeszcze gdzieś na serwerach są, fajnie byłoby jakoś je złożyć do kupy i dać linki do wszystkich edycji. To naprawdę jest świetny materiał edukacyjny. Oczywiście najlepiej byłoby wydać to w formie papierowego "zbioru zagadek", ale wiadomo prawa autorskie do zdjęć itd. itp. Akurat w tej sytuacji szkoda, że na Astronocach nie ma czegoś w rodzaju forum, bo wtedy łatwo byłoby taki temat ze zbiorem dawnych zagadek wydzielić. Może skorzystać z gościnności np A-F?
Jarosław Smolar


2008-04-02
11:40:23
podglądałem u producenta filtry - dalej polemizuję sam ze sobą :D - wychodzi na to że Liniowy filtr SolarContinuum przepuszcza ok 540nm natomiast OIII - ok 515~520 nm - czyżby identyczne filtry ??
Piotr Lamparski


2008-04-02
13:28:18
To pewnie czytałeś: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=14231 Piszą niestety, że do małych apertur nie bardzo. A jeśli już to UHC-S, bo jaśniejszy. Masz jeszcze lustro 6", możesz celować filterek do niego.
Piotr Lamparski


2008-04-02
13:32:41
Ale jest też oczywiście świetny test na Astronocach :-) Żeby nie zbaczać za bardzo z tematu konkursu dodam, że ja zdecydowałem się na Plossla Tele Vue 15mm. :-)) A koszulkę też można? Są jakieś nowe wzory? Z Astro-Expo może? Pozdrawiam - Piotr
Jarosław Smolar


2008-04-02
13:55:48
ten test to lektura obowiązkowa - dzięki niemu na 99% jestem za UHC-Sem - czekam zresztą na to wybiorą Wrogi Straszliwe - żeby potwierdzić mój filterek - bo pewnie biorą TeleWójka :D
Jarosław Smolar


2008-04-02
13:57:25
zobaczę na nocnym niebie co zrobi SolarContinuum EHHEHEHEH - i ja też liczę na koszulkę AstroExpo coby dumnie chodzić po morzach i oceanach i chwalić imię .... hehehehehehhee
Piotr Lamparski


2008-04-02
13:57:59
Teraz to pewnie "wybierają" TelePotomka ;-) Chyba, że już są po.
Jarosław Smolar


2008-04-02
14:04:18
oczekują dziedzica fortuny von Karpiesiuków :D - pozdrawiamy Wrogi Straszliwe :D
emde

[REDAKTOR AN]

2008-04-02
15:01:06
Na życzenie Piotra udostępniliśmy wszystkie trzy edycje zagadek... można powspominać... :-) Proszę zatem wszystkich zwycięzców tej edycji o nadesłanie maili w celu przesłania nagród które już są u mnie i można je natychmiast rozsyłać. Koszulki Astroexpo.pl są w produkcji i będzie je można wygrać w konkursach ale na AE :-) Pozdrawiam i niech noc będzie z Wami!
Jarosław Smolar


2008-04-02
15:21:14
rozumiem że okularki 15 mm bierze Piotr, 8mm Łukasz ??
Piotr Lamparski


2008-04-02
15:33:36
Mail poszedł. Dzięki za linki do poprzednich edycji - łezka się w oku kręci. Aż się nie chce wierzyć, że pierwszy konkurs to było tylko 10 zagadek. Tadeo - biorę TV 15 mm. Przy okazji sugeruję, że eMDe może posłać nasze nagrody w jednej paczce do Torunia, na mój albo Twój adres. Po co dodatkowo dawać zarabiać poczcie.
Jarosław Smolar


2008-04-02
15:36:07
bardzo dobry pomysł - tylko chciałbym wiedzieć czy Łukasz bierze 8mm czy może coś innego HEHEHEHEHEHEHEEH
Jarosław Smolar


2008-04-02
15:36:28
Łuuuuuukaaaaaaszzzz :D
Jarosław Smolar


2008-04-02
15:43:41
poczekajmy aż Łukasz się wypowie :)
Rafał Sikora


2008-04-02
17:09:04
Dziękuję wszystkim za udaną zabawę :) Ile to było nerwów surfować po necie godzinami żeby znaleźć info o hipotezie von Weizsaeckera ;) Gratuluję całej czwórce (piątce ;) ) przede mną, wiele mi do Was brakuje, może będzie okazja wyrównać rachunki. Dziękuję także wszystkim którzy zgadywali! Któż z nas nie drżał przed jakimś 'czarnym koniem'? I na koniec wielkie dzięki dla ekipy astronocy - zabawa była przednia, no i będę miał na start okularek do najpierwszejszego mojego teleskopu :) Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki za zabawe. Do następnej edycji ;)
Łukasz Karpiesiuk


2008-04-02
21:49:19
Dziękujemy za fantastyczną zabawę Emdemu i całej ekipie Astronocy. Gratulujemy całej pozostałej czwórce, a przede wszystkim Cyborgowi. Ta edycja była chyba najbardziej dramatyczna ze wszystkich - najpierw prowadzenie, potem spadek na trzecie miejsce, a następnie desperacka walka o drugie. Po zdecydowanym, zmasowanym, grudniowo-styczniowym ataku toruńskiego duetu już straciliśmy przez chwilę nadzieję, ale ostatecznie się udało choć drugie miejsce - Piotr był poza konkurencją. Gratulacje dla naszych toruńskich Wrogów Zajadłych - Toruń astronomią stoi ! :-) Zwłaszcza, że sami też cały czas czujemy się Toruńczykami na wygnaniu. Gratulacje też dla Rafała i Darka, no i dla wszystkich uczestników. Przez chwilę też bardzo obawialiśmy się Pawła Stokłosy, który szedł jak burza, a pamiętaliśmy porażkę z nim w II edycji... Punktowanie 10 uczestników to doskonały pomysł - wciągnął do zabawy więcej osób i wprowadził większe zmiany w klasyfikacji. Kurczę, zaraz 22 - zgadujemy coś dzisiaj ??? Zabawa była przednia, będzie nam tego brakowało. Co do TelePotomka, to tak się przejął tym, że ma nie wyłazić przed niedzielą, że nie wylazł do tej pory. Może czeka na IV edycję...
Łukasz Karpiesiuk


2008-04-02
21:52:17
A co do nagrody, to oczywiście myśleliśmy o 15-tce, bo mamy podobnego ETXa jak Piotr, ale wobec tego bierzemy 8-kę. Choć to już troszkę krótka ogniskowa do naszej rurki, to dla samego kultowego zielonego napisu warto !
Darek

2008-04-02
22:49:05
No cóż, mi nie pozostaje nic innego jak tylko przyłączyć się do gratulacji Toruńczykom miejscowym i tym na wygnaniu oraz Rafałowi, któremu zawdzięczam to, że dotrwałem do końca (nie masz pojęcia Rafał jak byłeś blisko 4 pozycji). Były chwile zwątpienia, w których chciało się dać na wstrzymanie, ale i radości, kiedy odpowiedzi pokazywały się w googlach w krótkim czasie. Pierwsza trójka ustawiła wysoko poprzeczkę i trudno nam będzie kiedykolwiek(jeśli będzie okazja) im podskoczyć. Ale drżyjcie Wrogi Zajadłe, nie poddamy się tak łatwo. Co do nagrody to widzę, że Rafał nastawił się na okularek 30mm, więc ja wezmę filterek O-III. Na zakończenie dziękuję sponsorom i pomysłodawcom zagadek. Pomijając emocje to świetna zabawa i zarazem nauka. Astronomią zainteresowałem się na poważnie dopiero około 1,5 roku temu, więc poprzez zagadki poszerzyłem zakres niewielkiej na jej temat wiedzy . Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę gwiezdnych nocy.
Piotr Lamparski


2008-04-15
12:38:50
Wczoraj dotarła do mnie nagroda. :-)))) Nie wiem czy to tak piękny seeing był wczoraj, czy to magia (a raczej jakość)nowego okularu, ale tak pięknego Księżyca jeszcze chyba nie widziałem. Cudo!!! Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam. Piotr PS. Kiedy rusza następna seria zagadek? W niedziele i środy nie mogę sobie miejsca znaleźć... ;-))))

Możesz dodać swój komentarz po zalogowaniu.
DLACZEGO WARTO CZYTAĆ ASTRONOCE?
COSMIC CHALLENGESzybkie wyszukiwanie
BINOCULAR UNIVERSESzybkie wyszukiwanie
SMALL WONDERSSzybkie wyszukiwanie
TABELA WIMMERAWersja on-line
FORUM ASTRONOMII AMATORSKIEJPodyskutuj z nami na forum!
ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

    2011 (84)
        grudzień (4)
        listopad (6)
        październik (10)
        wrzesień (8)
        sierpień (7)
        lipiec (5)
        czerwiec (4)
        maj (12)
        kwiecień (11)
        marzec (6)
        luty (3)
        styczeń (8)
    2010 (93)
        grudzień (6)
        listopad (6)
        październik (9)
        wrzesień (7)
        sierpień (8)
        lipiec (11)
        czerwiec (6)
        maj (6)
        kwiecień (10)
        marzec (9)
        luty (4)
        styczeń (11)
    2009 (42)
        grudzień (4)
        listopad (1)
        październik (3)
        wrzesień (4)
        sierpień (6)
        lipiec (4)
        czerwiec (3)
        maj (2)
        kwiecień (7)
        marzec (3)
        luty (2)
        styczeń (3)
    2008 (76)
        grudzień (1)
        listopad (3)
        październik (5)
        wrzesień (3)
        sierpień (1)
        lipiec (5)
        maj (5)
        kwiecień (7)
        marzec (12)
        luty (12)
        styczeń (22)
    2007 (211)
        grudzień (9)
        listopad (20)
        październik (18)
        wrzesień (5)
        sierpień (1)
        lipiec (5)
        czerwiec (23)
        maj (14)
        kwiecień (20)
        marzec (21)
        luty (35)
        styczeń (40)
    2006 (186)
        grudzień (14)
        listopad (16)
        październik (30)
        wrzesień (34)
        sierpień (28)
        lipiec (29)
        czerwiec (26)
        maj (5)
        marzec (3)
        styczeń (1)


Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserved
Copyright © by Astronoce.pl | Design & Engine by Trajektoria