|
Program Astromist na PDA - szczegółowa recenzja
[RECENZJE]
2011-07-21 | Mariusz "Midimariusz" Kutrowski | źródło www.astronoce.pl
INSTALACJA
Astromist jest dedykowany do iPodów, Pocked PC i Palmów. Programu nie obsługuje system Windows - żadna wersja! (oprócz Mobile). Obsługiwane systemy to: Palm OX powyżej 5.0, Windows Mobile. Aby zainstalować program na Palma (dedykowane T3 lub wyżej), trzeba podłączyć go specjalnym kabelkiem HotSync albo przez stację dokującą HotSync -> USB z komputerem. Komplet na zdjęciu:
Trzeba też ściągnąć i zainstalować program Palm Desktop, na przykład stąd:
http://pobierz.pl/programy/mac-os-x/obsluga-urzadzen-mobilnych/pozostale/palm-desktop-4-2-1
W pierwszej kolejności instalujemy główny program:
Znajduje się on w głównym katalogu Astromista. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ten plik i wybieramy: Wyślij do -> Palm Power -> (nazwa użytkownika) ->
Opcje:
- Add... - dodajemy kolejny plik
- Remove - możemy usunąć plik
- Done - zatwierdzamy instalację
- Change Destination - umożliwia wybranie miejsca instalacji - pamięć Palma lub pamięć karty
Pozostawiamy standardowe ustawienia. Potem "Done”. Aby zainstalować, musimy teraz w Palmie uruchomić program HotSync i po chwili mamy zainstalowany program w wersji podstawowej.
W ten sam sposób instalujemy jeszcze dwa potrzebne programy: MathLib.prc - do obliczeń matematycznych programu, oraz pnoJpegLib.prc - do wyświetlania plików JPG. Całą resztę, to znaczy wszystkie pliki, katalogi i zdjęcia, producent zaleca zainstalować na karcie pamięci (np. SD 1GB). Najlepiej wgrać całą strukturę plików i katalogów bezpośrednio z PC-ta. Potrwa to dużo krócej. Katalog Astromist wgrywamy bezpośrednio w główny katalog Palma, a nie jak podaje instrukcja:
PALM/Programs/Astromist/…(katalogi...) - źle Astromist/…(katalogi...) - dobrze (ma być bez PALM/Programs)
Dopiero teraz można odpalić program.
W trzeciej części opiszę pierwsze uruchomienie oraz właściwości programu.
poprzedni rozdział |
następny rozdział
Spis treści
1. Wstęp 2. Instalacja 3. Pierwsze uruchomienie i właściwości programu 4. Mapa nieba 5. Księżyc, planety, Układ Słoneczny 6. Komety, asteroidy, satelity, Flary Iridium, aktualizacja 7.
Współpraca z teleskopem i aparatem fotograficznym 8. Planowanie, cyfrowe zapiski z obserwacji 9. Symulacja zaćmień i katalogi własne 10. Podsumowanie 11. Uzupełnienie (DSC)
|
Brak komentarzy do bieżącego wątku!
Możesz dodać swój komentarz po zalogowaniu.
|
|
|